Jdi na obsah Jdi na menu
 


Důležité informace

 

1, Aktuální informace pro rodiče jsou umístěny v šatně dětí 
2, Adresy a kontakty:
-    ředitelství školy – SŠ, ZŠ a MŠ, Hanácká 3, Šumperk
(tel.: 583 213 166)
-    MŠ, Třebízského 1, Šumperk                                     
     (tel.: 583 216 462)
-          zssumperk.sweb.cz
-          zssumperk(zavináč)seznam.cz
-          pro třídu Veverek -veverkytrebizskeho.estranky.cz
3, Šatní skříňka musí obsahovat:
-   Oblečení a obuv vhodnou na zahradu přizpůsobenou ročnímu období (takové, které se může ušpinit)
-    Přezůvky s pevnou patou a bílou podrážkou
-    Pláštěnku
-    Náhradní prádlo (punčochy/ponožky, kalhotky/slipy, tílko/triko, tepláky)
4,  Organizační záležitosti:
STRAVA
-   Stravu lze odhlásit osobně nebo telefonicky, a to do 12.00 hod. předešlého dne (např. středu lze odhlásit v úterý nejpozději do 12.00 hod.)
-   V případě nepřítomnosti dítěte (pokud stravu 1. den nepřítomnosti nestihnete odhlásit)je možné stravu odebrat do jídlonosičů v době od 11.15 – 13.30 hod.
-    Po 2 dnech neomluvené absence se na 3. den strava automaticky odhlašuje. Pokud dítě přijde nenahlášeno, je nutné donést svačinku a dítě si vyzvednout před obědem.
PROVOZ MŠ
-   Děti jsou přijímány od 6.30 v družině, v 7.00 děti přechází do tříd. Provoz je ukončen v 16.00, kdy se zamykají hlavní dveře i brány do areálu MŠ.
-   Příchod dětí je stanoven na dobu do 8.00, poté jsou hlavní dveře z bezpečnostních důvodů uzamčeny.
-   MŠ je součástí ZŠ, proto si vyhrazuje právo na mimořádnou organizaci provozu v době prázdnin a zvýšeného výskytu virových onemocnění.
-   MŠ je povinna vydat dítě pouze zákonnému zástupci nebo jiné oprávněné osobě, kterou zákonný zástupce písemně uvedl v dokumentaci dítěte.
 
VÝSKYT VŠI DĚTSKÉ
-   Vzhledem k  častějšímu výskytu vši dětské v kolektivech, školách a školkách, prosíme o pravidelnou kontrolu vlasů dětí (nejlépe 1x za měsíc).
-   V případě výskytu vši dětské v našem zařízení, budete ihned informováni. Dítě napadené vší dětskou bude do MŠ přijato po její likvidaci, což znamená, že z vlasů budou vyčesány i všechny vajíčka vši dětské.

- Jelikož veš dětská vzdoruje všem běžným hygienickým úkonům (česání, mytí vlasů), je k jejich odstranění nutné používat přípravky k tomu určené. Ty je možné zakoupit v lékárnách i bez lékařského předpisu